»Na primer pokojninska zakonodaja lahko vroči kostanj vrže naslednjemu DZ-ju in naslednji vladi.«
»Ustavni svet je odločil, da je reforma v skladu z ustavo. Zakonodaja je prišla do konca demokratičnega postopka. Nocoj ni zmagovalcev ne poražencev.«
»Sedmi protikoronski zakon je grobo posegel v sistemsko zakonodajo, ukrep je trajen in ne začasen ter nepremišljeno posega ne samo v sistem delovnopravne zakonodaje, temveč tudi v pokojninski sistem in neposredno v pravice tistih, na katere se nanaša, posredno pa lahko na celo populacijo upokojencev.«
»Brez sprememb zakonodaje namreč v naslednjem mandatu ne moremo pričakovati bistveno drugačnega parlamenta.«
»Menita, da bi morale naslednje pokojninske spremembe uvesti izplačilo 13. pokojnine, ki bi nadomestila zdajšnji letni dodatek.«
»Vzdržnost pomeni, da je scenarij za pokojninsko reformo nastavljen, tako da bo sistem javnofinančno zdržal vse mogoče krize naslednja desetletja in da se lahko nanj vsak od nas 100-odstotno zanese.«
»Konec leta 2020 je v družbi varčevalo skupaj 53.594 zaposlenih, skupna zbrana sredstva v upravljanju so znašala 343,9 milijona evrov (z upoštevanjem rentnega sklada), dodatno pokojnino pa je mesečno prejemalo 2658 ljudi.«
»Pa morda ne takoj, ko naj bi predvidoma začela reforma veljati, torej leta 2025, ampak bi se postopno podaljševanje pokojninske dobe in starosti lahko začelo šele leta 2026 ali pozneje.«
»Naslednji korak je predvsem v nekih popravkih zakonodaje, implementaciji evropske direktive o avtorskih pravicah. Upam, da bodo pisci zakona prisluhnili avtorjem in da ti ne bodo ostali oškodovani.«
»Olajšava za drugi steber sicer že obstaja, a bi jo morala država še dodatno okrepiti. Pokojninska reforma namreč ne pomeni le ureditve upokojitvene starosti ali odmernega odstotka, ampak tudi to, koliko prispevkov delodajalci namenjajo zaposlenim v drugem stebru!«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju